Wizyty królów polskich w Gdańsku w końcu XV i XVI w.

Ostatnie "Czwartki w Muzeum Gdańska"

Zapraszamy na ostatnie, przedwakacyjne "Czwartki w Muzeum Gdańska"!

Tym razem spotkanie, prowadzone przez dr Ewę Bojaruniec Król, będzie poświęcone nadchodzącej wystawie "Król jedzie!...", którą otworzymy 6 lipca 2018 r. w ramach  V Światowego Zjazdu Gdańszczan.

Wizyta króla to nie lada wydarzenie...! Dawni gdańszczanie podchodzili do tych spraw niezwykle drobiazgowo. Nieważne, czy do miasta wjeżdżał panujący król Polski, czy obcy monarcha - nawet najmniejsze potknięcie nie wchodziło w rachubę, bowiem na szali stawał wizerunek miasta i jego gospodarzy...

Bohaterami naszego spotkania będą elity miasta, królowie oraz  drobiazgowy scenariusz, który obejmował spektrum najróżniejszych zagadnień związany z wjazdem oraz pobytem monarchy oraz jego dworu.

Kiedy?: 21 czerwca 2018 r., godz. 17:00-18:00

Gdzie?: Wielka Sala Wety, Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47