Oddział Główny Muzeum Gdańska (oddział w budowie)

Oddział Główny Muzeum Gdańska

Oddział Główny Muzeum Gdańska to przyszła główna siedziba Muzeum. Znajdować się w niej będzie wystawa stała ukazująca fenomen Gdańska, jego dziedzictwo i tysiącletnią historię. Nowa siedziba mieścić będzie ponadto przestrzeń dla wystaw czasowych, mediatekę, pracownię konserwatorską i digitalizacji oraz gabinety zbiorów.

Zespół Oddziału Głównego już teraz odpowiedzialny jest za proces powstawania nowej siedziby Muzeum i tworzenia wystawy stałej. Ponadto koordynuje i realizuje projekty społeczne i dokumentacyjne, włączające gdańszczan w działania i misję Muzeum.

Zespół zajmuje się także dokumentacją i popularyzacją niematerialnego dziedzictwa kulturowego Gdańska. Czyni to m.in. poprzez koordynację działań Gdańskiego Archiwum Historii Mówionej. Jego celem jest dokumentacja relacji i wspomnień gdańszczan, ich opracowywanie oraz udostępnianie we fragmentach na portalu Archiwum.

Kontakt:

• dr Andrzej Hoja