w Muzeum Gdańska

Zapra­szamy na inte­rak­tywne zaję­cia dla rodzin, które odby­wają się pod­czas wrześniowych week­en­dów w oddzia­łach Muzeum Gdań­ska. Jest to dosko­nała oka­zja do spę­dze­nia czasu z dziećmi oraz w gro­nie przy­ja­ciół w cie­kawy spo­sób, któ­remu towa­rzy­szy pozna­wa­nie nie­zwy­kłej histo­rii Gdań­ska.

Spo­tka­nie z Ryce­rzami króla Artura,
21.09 (sobota), 12:00; Dwór Artusa, ul. Długi Targ 43/44

Kim był legen­darny król Artur i jego ryce­rze? Jaki ma zwią­zek z naszym mia­stem? Kto i jak mógł zostać ryce­rzem oraz jakie były jego oby­czaje, stroje i uzbro­je­nie? Razem ze śre­dnio­wiecz­nym wojow­ni­kiem udamy się na wyprawę do cza­sów, gdy Dwór Artusa tęt­nił życiem, a gdańsz­cza­nie zdo­by­wali laury w rycer­skich tur­nie­jach.

Herb Gdań­ska
28.09 (sobota), 12:00; Ratusz Głów­nego Mia­sta, ul. Długa 46/47

Czy herb Gdań­ska zawsze tak wyglą­dał? Co ozna­czają jego poszcze­gólne ele­menty? Czy lwy trzy­ma­jące tar­czę są zacza­ro­wane? Jeśli chce­cie się tego dowie­dzieć, a przy oka­zji lepiej poznać wnę­trza Ratu­sza Głów­nego Mia­sta i jego histo­rię, zapra­szamy na sobot­nie zaję­cia w Muzeum Gdań­ska.

Oferta skie­ro­wana do rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat.

Zapisy: Dział Edu­ka­cji // 789 449 685 lub e-mail: edu­ka­cja­@mu­zeumg­dansk. pl, ilość miejsc ogra­ni­czona (20 osób na każde z zajęć).

Płatność: 8 zł od osoby, płatne w kasie danego oddziału w dniu zajęć