to trzecie spotkanie z historią Gdańska dla gdańskich seniorek i seniorów.

Już po raz trzeci zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan powyżej 60 roku życia na cykliczne wydarzenie Muzeum dla Seniora!

26 kwietnia, w godzinach 11:00 – 13:00 spotkamy się w zabytkowej kamienicy przy ulicy Długiej 12. Podczas kuratorskiego oprowadzania po wystawie stałej dowiemy się, na czym polegało życie gdańskiego mieszczanina w XVIII wieku. Na zajęciach praktycznych chwycimy pędzle w dłonie i, inspirując się historycznymi wnętrzami, stworzymy własne, unikatowe naczynia - będziemy malować na filiżankach i podstawkach. Powstałe naczynia będzie można wypalić w domowym piekarniku i utrwalić malunek - stanie się w pełni użytkowy. Wszystkie niezbędne materiały zostaną zapewnione przez Muzeum, jednak zachęcamy do przyniesienia własnych naczyń, najlepiej w kolorze białym.

Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 25 osób. Udział jest bezpłatny.

Chęć uczestnictwa w spotkaniu z cyklu „Muzeum dla Seniora” należy zgłosić Annie Czarnocie do dnia 25 kwietnia 2018r. pod numerem telefonu 503 437 825 lub e-mailem: a.czarnota@muzeumgdansk.pl

Państwa zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 18-25 kwietnia 2018 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-16:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

spotkania