Ferie zimowe Muzeum Bursztynu

w programie kameralne warsztaty, spotkania i koncert

Posiadacze Karty Mieszkańca mogą nieodpłatnie wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Muzeum Gdańska w mieszczącym się w Wielkim Młynie Muzeum Bursztynu w terminie 13-27 lutego 2022 roku. Udział pozostałych uczestników w programie ferii zimowych jest odpłatny.

W programie m.in. kameralne spotkania dla dorosłych, warsztaty pt. „Od projektu do biżuterii!”, oraz koncert chóru Feminae Cantates.

Rodzinne oprowadzania po wystawie

Kim był Złoty Rabuś i dlaczego rezyduje w Wielkim Młynie? Kameralne spotkania poświęcone wystawie stałej w Muzeum Bursztynu, jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

• Termin 1: 13.02.2022 (niedziela), godz. 11:00-12.00
  • Oprowadzający: Ewa Pawlęga
  • [Aktualizacja: 03.02.22] pula miejsc wyczerpana

• Termin 2: 20.02.2022 (niedziela), godz. 11:00-12.00
  • Oprowadzający: Renata Adamowicz
  • [Aktualizacja: 07.02.22] pula miejsc wyczerpana

• Termin 3: 27.02.2022 (niedziela), godz. 11:00-12.00
  • Oprowadzający: Ludmiła Skulbaszewska
  • [Aktualizacja: 07.02.22] pula miejsc wyczerpana

• Limit osób: 15 / spotkanie
  • Rezerwacja miejsc:  wypełnij formularz
  • Odpłatność: Karta Mieszkańca / Darczyńcy Muzeum Gdańska - brak; pozostali - odpłatnie
  • Miejsce spotkania: przy bryle bursztynu sumatrzańskiego, obok kasy na poziomie "0"

Od projektu do biżuterii! Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych

Czy wiesz skąd wziął się bursztyn? Czy to prawda, że ma prawie 40 milionów lat? Dlaczego Gdańsk nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu? Poznajcie odpowiedzi na te i inne nurtujące Was pytania podczas opowieści o historii, właściwościach i wykorzystaniu bursztynu.

Podczas spotkania uczestnicy opracują projekty wyrobów jubilerskich z bursztynu bałtyckiego, a następnie przygotują własnoręcznie, za pomocą tradycyjnych narzędzi wymyślony przez siebie wisior, korale, bądź bransoletkę.

• Tydzień 1: 16-20.02.2022 (środa-niedziela), godz. 11:00-12:00
  • [Aktualizacja: 15.02.22] pula miejsc wyczerpana
  • Tydzień 2: 23-27.02.2022 (środa-niedziela), godz. 11:00-12:00
  • [Aktualizacja: 15.02.22] pula miejsc wyczerpana
    Godziny otwarcia i ceny

Koncert chóru Feminae Cantates Gdańskiej Akademii Seniora

Zaprezentowane zostaną utwory: "Bursztynowa fajka", "Hymn do Bałtyku", "Bursztynowe serce" (poemat w wyk. S. Stankiewicz), "Spacer po Gdańsku", "Dar Pomorza", "Pogodne popołudnie kapitana białej floty" oraz "Polskie kwiaty".

• Termin: 26.02.2022 (sobota), godz. 13:00-13:30

• Limit miejsc: 50 / koncert
  • Odpłatność: brak / wstęp wolny
  • Miejsce: poziom "0" Wielkiego Młyna