Bursztynek i Śnieżynka

Ferie w Muzeum Bursztynu

Szukacie pomysłu na ciekawy i rodzinny sposób spędzenia czasu podczas ferii? Zapraszamy na spotkania z Bursztynkiem i Śnieżynką w Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. To kreatywne warsztaty, na których uczestnicy wykonają ozdoby z bursztynami, które zabiorą do domu. Zajęcia odbywają się w dwie soboty w lutym w trakcie trwania ferii w woj. pomorskim.

Tematy warsztatów:

03.02.2024 (sobota) godz. 11.00 - 13.00

Warsztat „Pada śnieg”

Limit uczestników: 20 osób

Warsztaty to osobiste spotkanie z zimą. Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują na tekturowych kołach śnieżynki i gwiazdki. Użyjemy do tego połyskujących mazaków i farb, brokatu oraz cekinów. W drugiej części warsztatów, każdy na plastrze drewna namaluje zimowy pejzaż - padający śnieg, sanie, ośnieżone wzgórza, ubogacając go na koniec małymi bursztynowymi „śnieżynkami”.

10.02.2024 (sobota ) godz. 11.00 - 13.00

Warsztat „Zielone serduszko”

Limit uczestników: 20 osób

Na warsztatach dzieci wykonają przestrzenne walentynkowe serduszko florystyczne przy użyciu gałązek świerku, ciekawych sznurków i tasiemek oraz artykułów dekoracyjnych. Nieodłącznym elementem warsztatów będą małe bursztynki „wplecione” w serduszko. Zbliżające się Walentynki, to doskonała okazja, by wykonaną podczas warsztatów florystyczną dekorację podarować komuś bliskiemu.

Gdzie: Sala edukacyjna w Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie

Bilety:

• dziecko do 3 lat – bezpłatnie
  • dziecko od 3 lat – 30 zł
  • rodzic (opiekun) – 20 zł (obecność obowiązkowa)

Do kupienia online i w kasie Muzeum Bursztynu.

Bilet upoważnia również do zwiedzania wystawy Muzeum Bursztynu po zakończeniu warsztatów.

Prowadząca warsztaty:

Sylwia Czarnecka - ukończyła szkołę krawiecką w Gdyni oraz profesjonalne kursy z dziedziny florystyki i dekoracji. Prowadzi warsztaty florystyczne dla różnych grup wiekowych, w tym dzieci i seniorów. Jest wykwalifikowaną opiekunką osób starszych. Na co dzień zajmuje się krawiectwem artystycznym, tworzy okazjonalne i świąteczne dekoracje florystyczne. We florystyce wykorzystuje też doświadczenia krawieckie. W wolnych chwilach tworzy biżuterię.