"Witajcie koledzy". Konserwacja i udostępnianie pamiątek po rozstrzelanych obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szare litery na białym tle. Wyraz kultura ma kolor czerwony.

„Witajcie koledzy!” Konserwacja i udostępnienie pamiątek po rozstrzelanych obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku

Rodzaj zadania – zadania multidyscyplinarne

Główną ideą projektu jest konserwacja i digitalizacja obiektów wydobytych 25 lat temu z masowego grobu obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Równolegle do tych prac podjęte zostaną prace nad odpowiednim wyeksponowaniem pamiątek po Pocztowcach, które powinny stanowić centralny punkt ekspozycji w głównej Sali Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Projekt obejmuje też przypomnienie uroczystości pogrzebowych z roku 1992 poprzez zebranie wspomnień i pamiątek z tego wydarzenia, a następnie poddanie ich digitalizacji w celu wykorzystania na przyszłej ekspozycji dotyczącej pamięci o Pocztowcach.

Kwota dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci 2017 – 46 880 złotych.

Ostatnia aktualizacja : 29.03.2021 10:22
Autor treści : Paula Siwak