Program "Rozbudowa zbiorów muzealnych". Zadanie: Zakup inkluzji skorpiona w bursztynie bałtyckim

Logo Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
Miodowa, nieregularna bryłka bursztynu. NA dole w bursztynie skorpion z widocznymi elemetami anatomicznymi.
Skorpion w bursztynie bałtyckim, mat. MG

Program „Rozbudowa zbiorów muzealnych.” Zadanie: Zakup inkluzji skorpiona w bursztynie bałtyckim

W ramach dofi­nan­so­wa­nia ze środ­ków Naro­do­wego Insty­tutu Muze­al­nic­twa i Och­rony Zbio­rów w roku 2022 reali­zo­wany jest pro­jekt Zakup inklu­zji skor­piona w bursz­ty­nie bał­tyc­kim.

Dzięki dofi­nan­so­wa­niu ze środ­ków Naro­do­wego Insty­tutu Muze­al­nic­twa i Och­rony Zbio­rów kolek­cja Muzeum Bursz­tynu, oddziału Muzeum Gdań­ska wzbo­ga­cona została o kolejną uni­ka­tową inklu­zję. Inklu­zja skor­piona jest bursz­ty­nem bał­tyc­kim. Okaz skor­piona będzie słu­żył pro­pa­go­wa­niu wie­dzy o bursz­ty­nie, jego powsta­niu i życiu w eoceń­skim lesie bursz­ty­no­wym sprzed 40 milio­nów lat.

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów Rozbudowa zbiorów muzealnych. Kwota dofinansowania to 197 186,00 zł. Wartość całkowita projektu 246 483,00 zł.

Ostatnia aktualizacja : 29.12.2022 09:55
Autor treści : Alicja Bittner