Cyfrowe Dziedzictwo Pomorza - digitalizacja i udostępnienie zbiorów MHMG - etap II

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szare litery na białym tle. Wyraz kultura ma kolor czerwony.

Cyfrowe dziedzictwo Pomorza – digitalizacja i udostępnienie zbiorów MHMG – etap II

Rodzaj zadania – zadanie polegające na udostępnianiu i ponownym wykorzystaniu cyfrowych zasobów muzealnych, bibliotecznych i audiowizualnych, w szczególności do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych.

Celem zadania jest przeprowadzenie digitalizacji ponad 2500 obiektów i udostępnienie ich na dedykowanym portalu online. Digitalizowane obiekty to kolekcja grafik (800 wytworzenie odwzorowania i retrospektywna dokumentacja), kolekcja etykiet piwnych (505 – wytworzenie odwzorowań i metadanych), kolekcja sreber (400 konserwacja przygotowawcza, odwzorowania i retrospektywna dokumentacja) oraz kolekcja bursztynu z Muzeum Bursztynu (800 – konserwacja przygotowawcza, odwzorowania, retrospektywna dokumentacja). Portal zostanie zbudowany w oparciu o projekt usług zorientowanych na użytkownika. Projekt realizowany zgodnie z metodyką zarządzania projektami Prince2. Wsparcie merytoryczne zapewniają muzea Międzymuzealnej Grupy ds. Digitalizacji DigiMuz.

Kwota dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet Kultura Cyfrowa – 320 000 złotych.

Ostatnia aktualizacja : 29.03.2021 10:23
Autor treści : Paula Siwak