Cyfrowe Dziedzictwo Pomorza – digitalizacja i udostępnienie zbiorów MG – etap III (Priorytet: Kultura Cyfrowa)

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szare litery na białym tle. Wyraz kultura ma kolor czerwony.

Rodzaj zadania – zadanie interdyscyplinarne obejmujące digitalizację, opracowanie, udostępnianie i ponownie wykorzystywanie zasobów dziedzictwa kulturowego.

Celem zadania jest przeprowadzenie digitalizacji 5658 obiektów i ich udostępnienie na dedykowanym portalu online. Digitalizowane obiekty to kolekcja numizmatów ( 2500 sztuk), kolekcja negatywów Kazimierza Lelewicza ( 1600 sztuk), kolekcja pocztówek ( 1459 sztuk), kolekcja fotografii „ Gdańsk z lotu ptaka” ( 48 sztuk) oraz szklane negatywy i diapozytywy z lat 30. I 40. XX w. (51 sztuk). Digitalizacja zostanie przeprowadzona przez zewnętrzne podmioty na terenie muzeum. Zdigitalizowane obiekty będą udostępnione na istniejącej już platformie dziedzictwo-gdansk.pl. Do archiwizacji i zabezpieczenia zasobu zostanie wykorzystana macierz dyskowa zakupiona w ramach projektu Kultura Cyfrowa 2016 oraz półka dyskowa do szafy RACH z dodatkowym miejscem na udostępniane zbiory dokupiona w ramach niniejszego zadania.

Zadanie finansowane w trybie 2 – letnim.

Kwota dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – priorytet Kultura Cyfrowa – 101 663,00 zł.

Ostatnia aktualizacja : 29.03.2021 10:18
Autor treści : Paula Siwak