Prace Ratownicze Twierdzy w Wisłoujściu

Realizacja inwestycji dotyczy przebudowy i adaptacji Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku na potrzeby ośrodka muzealnego, łączącego funkcję wystawienniczą i edukacyjną. Przebudowa i adaptacja zabytkowych elementów Twierdzy Wisłoujście będzie wiązała się z przeprowadzeniem robót budowlanych i adaptacyjnych. Projekt swym zakresem obejmować będzie również prace remontowo-adaptacyjne hangaru z 1915 roku, prace budowlane i konserwatorskie oraz przygotowanie wystawy stałej.

Głównym celem projektu jest kompleksowe  udostępnienie unikatowej fortyfikacji na potrzeby ośrodka muzealnego, łączącego funkcję wystawienniczą i edukacyjną.

Projekt finansowany ze środków Województwa Pomorskiego.

Wysokość pożyczki wynosi 15.000.000,00 złotych.

Grafika. Od lewej do prawej logotypy Pomorskiego Funduszu Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Unii Europejskiej.