Kronika Gdańska, Tom 1

948 lat historii, 700 stron, 350 ilustracji w promocyjnej cenie!

Od wyda­nia pierw­szego tomu Kro­niki Gdań­ska, któ­rej auto­rami są dwaj eme­ry­to­wani pra­cow­nicy muzeum: dr Miro­sław Gliń­ski i dr Jerzy Kukliń­ski, minęło już ponad 20 lat. Przy­go­to­wana wów­czas z oka­zji obcho­dów 1000-lecia Gdań­ska Kro­nika Gdań­ska wzbu­dziła ogromne zain­te­re­so­wa­nie. Szybko też znik­nęła z księ­garń, sta­jąc się towar nie­mal defi­cy­to­wym.

Przez dwie dekady grono zawo­do­wych histo­ry­ków, jak i wielu pasjo­na­tów, odkryło zmieniło dotychczasowe postrzeganie historii miasta uzupełniając je o nowe, nieznane fakty. Zostały one włączone do nowego wydania Kro­niki Gdań­ska poszerzając prezentowaną w niej treść. Zmianie uległa także szata graficzna. Publi­ka­cja jest bogato ilu­stro­wana i posiada ponad 350 zdjęć, gra­fik, repro­duk­cji map oraz doku­men­tów.

Podczas spotkania z cyklu Czwartki w Muzeum Gdańska publikację będzie można nabyć w promocyjnej cenie 65 zł., a później w kasach oddziałów Muzeum Gdańska w 77 zł.

Promocja Kroniki Gdańska, Tom I

Czwartki w Muzeum Gdańska