Dlaczego Młyn jest "Wielki"?

wykłady o historii, odbudowie i adaptacjach

Wielki Młyn muro­wany w kra­jo­bra­zie Gdań­ska jest obecny od ponad 660 lat. Zbu­do­wany z ini­cja­tywy i z fun­du­szy Zakonu Krzy­żac­kiego, nazy­wany na prze­strzeni wie­ków wiel­kim mły­nem rycer­skim, mły­nem zakon­nym czy Mły­nem Kró­lew­skim nie­usta­jąco cie­szył się opi­nią wiel­kiego, praw­do­po­dob­nie naj­więk­szego śre­dnio­wiecz­nego zakładu prze­my­sło­wego tej czę­ści Europy. Śle­dząc histo­rię jego prze­bu­dów i adap­ta­cji szu­kamy odpo­wie­dzi dla­czego Młyn nazy­wamy „Wiel­kim”?

"Wielki Młyn. Historia - odbudowa - adaptacje"

Czwartki w Muzeum Gdańska

Kiedy?: 21 marca 2019, godz. 17:00-18:00

Gdzie?: Wielka Sala Wety, Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47