Spotkanie z weteranem

Kolejna odsłona projektu Westerplatte 300

Zapraszamy na spotkanie z weteranem - komandorem rezerwy doktorem Robertem Wereszko. Jest to wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwie i trudnościach, które spotykają żołnierzy podczas misji zagranicznych. Posłuchamy również o unikalnych doświadczeniach i przeżyciach naszego gościa.

• Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 18.00-20.00
  • Gdzie? Wielka Sala Wety, Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47
  • Wstęp wolny

Komandor rezerwy doktor Robert Wereszko jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz United States Naval War College w Newport, Rhode Island w USA. Doktorat w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

W latach 1988-1992 pełnił służbę w 3. pułku lotnictwa myśliwsko-bombowego w Bydgoszczy. Po rozformowaniu jednostki kontynuował służbę w Dowództwie Marynarki Wojennej. Podczas służby w Marynarce Wojennej brał udział w misjach na Zatoce Perskiej oraz Bośni i Hercegowinie.

W 2011 roku został skierowany do służby w amerykańskim Sztabie Połączonym w Suffolk i w Sojuszniczym Dowództwie Transformacji w Norfolk w USA. Po powrocie z zagranicy w 2014 roku pełnił służbę w Inspektoracie Wsparcia w Bydgoszczy, którą zakończył w 2017 roku.

Jest weteranem operacji wojennej Iracka Wolność (Iraqi Freedom) i antyterrorystycznej Trwała Wolność (Enduring Freedom).

Za dokonania podczas służby został odznaczony m.in. Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu oraz jako pierwszy Polak - medalem US Joint Service Commendation Medal przez Sekretarza Obrony USA.

Projekt „Westerplatte 300” dofinansowano ze środków programu ,,Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski.

Wydarzenia - oddziały muzeumRatusz Głównego Miastazajęcia edukacyjnewykładyspotkania