Czego nie namalował Matejko?

Wykład Czwartek, 19 października

Zapraszamy na spotkanie wokół wystawy "Miasto romantyków" pt. "Czego nie namalował Matejko, czyli o nieobecności Gdańska w polskiej kulturze wizualnej długiego XIX wieku.”

Wykład dr. hab. Jacka Friedricha będzie poświęcony tematyce dwóch wystaw czasowych „Miasto romantyków” (Ratusz Głównego Miasta – Muzeum Gdańska) oraz „Marzyciele epoki industrialnej. Malarstwo w Gdańsku w XIX wieku” (Brama Zielona – Muzeum Narodowe w Gdańsku).

Jacek Friedrich - urodzony w Gdańsku historyk sztuki, muzealnik i wykładowca, doktor habilitowany nauk humanistycznych. W latach 2013–2020 dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, od 2020 dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Kiedy, o której?
19 października (czwartek), godz. 17:00

Gdzie?
Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety, ul. Długa 46/47

Bilety?
Wstęp wolny

Wystawa czasowa "Miasto romantyków. Idee i motywy w twórczości XIX-wiecznych artystów w Gdańsku" będzie czynna do 29 października w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta.