publikacja

Szkice z dziejów lokalnej społeczności żydowskiej

W październiku 2018 r. odsłonięto w Gdańsku makietę Wielkiej Synagogi oraz zorganizowano towarzyszącą temu wydarzeniu konferencję naukową. Opublikowany tom jest pokłosiem tego spotkania, uzupełnionym o kilka dodatkowych tekstów. Jest to pierwsza polskojęzyczna publikacja w tak wieloaspektowy sposób ukazująca społeczność żydowską w Gdańsku.

Opis bibliograficzny:

Wokół Wielkiej Synagogi w Gdańsku. Szkice z dziejów lokalnej społeczności żydowskiej, red. Ewa Barylewska-Szymańska, Gdańsk 2019, ISBN 978-83-61077-23-7 (Muzeum Gdańska), ISBN 978-83-66485-11-2 (Historyczny Instytut Żydowski), nakład: 500 egz., 420 strony.

Projekt graficzny:

Eurydyka Kata i Rafał Szczawiński (studio re:design)

Cena:

Do kupienia w sklepikach w oddziałach Muzeum oraz w sklepie internetowym.