publikacja

Gdańscy złotnicy Stumpfowie 1804‒1945

Kata­log wystawy cza­so­wej pod tym samym tytu­łem otwar­tej 12 grud­nia 2019 r. w Gale­rii Palo­wej w Ratu­szu Głów­nego Mia­sta. Publi­ka­cja pre­zen­tuje bar­dzo sze­roki wachlarz dzia­łal­no­ści naj­bar­dziej zna­nej i roz­po­zna­wal­nej gdań­skiej firmy złot­ni­czej dzia­ła­ją­cej w latach 1804‒1945.

W tomie zamiesz­czono zbiór ese­jów poświę­co­nych dzia­łal­no­ści firmy i rodzi­nie Stump­fów, a w czę­ści kata­lo­go­wej 354 not obiek­tów pre­zen­to­wa­nych na eks­po­zy­cji. Więk­szość oma­wia­nych w kata­logu zabyt­ków opu­bli­ko­wana została po raz pierw­szy.

Opis bibliograficzny:
Sre­bra od poko­leń. Gdań­scy złot­nicy Stump­fo­wie 1804‒1945, red. Anna Frą­cow­ska, Gdańsk 2019, ISBN 978-83-61077-19-0, nakład: 400 egz., 406 stron.

Projekt graficzny:

TATA Studio

Cena:

Do kupienia w sklepikach w oddziałach Muzeum oraz w sklepie internetowym

Nagrody:
Kata­log zdo­był nagrodę w kon­kur­sie na Naj­pięk­niej­szą Książkę 2019 roku w kate­go­rii książki naukowe i popu­lar­no­nau­kowe.