publikacja

"Aleje, parki i ogrody Gdańska" tom 1.

W osiemnastym i dziewiętnastym wieku Gdańsk słynął z licznych i pięknych ogrodów. Większość z nich, niestety, nie dotrwała do naszych czasów, a o tych, które jeszcze istnieją, wiemy bardzo mało. Jednym z takich niedocenionych zabytków jest – powstała w drugiej połowie osiemnastego wieku z inspiracji burmistrza Daniela Gralatha Starszego, a sfinansowana przez gdańskich mieszczan – Wielka Aleja lipowa. O niej właśnie jest ta książeczka – pierwsza z przygotowywanej serii książek dla dzieci o ogrodach i parkach gdańskich.

Opis bibliograficzny:

Anna Czerwińska-Rydel, „Opowieści Wielkiej Alei”, [w:] Aleje, parki i ogrody Gdańska, t. 1, pod red. Katarzyny Rozmarynowskiej, Gdańsk 2020, ISBN 978–83–61077–47–3, s. 80.

Cena: 20,00 zł
Nakład: 2000

Do kupienia w sklepie internetowym.