publikacja

Opowieści Parku Oliwskiego

„Aleje, parki i ogrody Gdańska” tom 2.

W osiemnastym i dziewiętnastym wieku Gdańsk słynął z licznych i pięknych ogrodów. Większość z nich, niestety, nie dotrwała do naszych czasów, a o tych, które jeszcze istnieją, wiemy bardzo mało.

W podróż po drugim tomie serii „Aleje, parki i ogrody Gdańska” zabiera nas Rudy, autentyczny mieszkaniec Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza. Książka autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel wraz z przepięknymi, kolorowymi ilustracjami Joanny Czaplewskiej przybliża nam jego historię, zapoznaje z ważnymi postaciami, roślinnością i zwierzęcymi mieszkańcami, a także wprowadza w zawiłe niuanse sztuki ogrodowej.

Opis bibliograficzny:

Anna Czerwińska-Rydel, „Opowieści Parku Oliwskiego”, [w:] Aleje, parki i ogrody Gdańska, t. 2, [red.] Katarzyna Rozmarynowska, Gdańsk 2021, ISBN 978–83–961943–4–3, ss. 79.

Cena: 28,00 zł

Do nabycia z kasach oddziałów Muzeum Gdańska i w sklepie internetowym.