szczegóły

Książeczki, które uczą i bawią

MALI ODKRYWCY ŚWIATA BURSZTYNU

Ta mini-książeczka to niezastąpiony, rodzinny przewodnik po Muzeum Bursztynu!

Publikacja zawiera 18 łamigłówek, zagadek, zadań i gier związanych z historią Złota Bałtyku oraz Bursztynowego Lasu. Na ostatniej stronie znajduje się słodka tajemnica, czyli autorski przepis na… bursztynowe babeczki z inkluzją, które po wizycie w Muzeum można upiec we własnym domu.

Głównymi bohaterami wydania są Bursztynka i Bursztynek – mali detektywi – oprowadzający dzieci po wystawie stałej.

Książeczka adresowana jest do dzieci w wieku 4-7 lat.

Do kupienia w sklepie w Muzeum Bursztynu oraz w sklepie internetowym.

OPOWIEŚCI WIELKIEJ ALEI

Aleje, parki i ogrody Gdańska, tom 1.

W osiemnastym i dziewiętnastym wieku Gdańsk słynął z licznych i pięknych ogrodów. Większość z nich, niestety, nie dotrwała do naszych czasów, a o tych, które jeszcze istnieją, wiemy bardzo mało. Jednym z takich niedocenionych zabytków jest – powstała w drugiej połowie osiemnastego wieku z inspiracji burmistrza Daniela Gralatha Starszego, a sfinansowana przez gdańskich mieszczan – Wielka Aleja lipowa. O niej właśnie jest ta książeczka – pierwsza z przygotowywanej serii książek dla dzieci o ogrodach i parkach gdańskich.

Cena: 26,00 zł

Do kupienia w kasach Muzeum Gdańska oraz sklepie internetowym

OPOWIEŚCI PARKU OLIWSKIEGO

Aleje, parki i ogrody Gdańska, tom 2.

W podróż po drugim tomie serii „Aleje, parki i ogrody Gdańska” zabiera nas Rudy, autentyczny mieszkaniec Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza. Książka autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel wraz z przepięknymi, kolorowymi ilustracjami Joanny Czaplewskiej przybliża nam jego historię, zapoznaje z ważnymi postaciami, roślinnością i zwierzęcymi mieszkańcami, a także wprowadza w zawiłe niuanse sztuki ogrodowej.

Cena: 28,00 zł

Do kupienia w kasach Muzeum Gdańska oraz sklepie internetowym

SOWIE OPOWIEŚCI O MUZEUM

Nasze publikacje edukacyjne to bogato ilustrowane opracowania, zawierające ogólne informacje dotyczące historii i wyposażenia poszczególnych oddziałów naszego Muzeum, przeznaczone dla dzieci najmłodszych. Poza zasadniczą prezentacją obiektów znajdziecie tu liczne zagadki, rebusy i łamigłówki.

Wszystkie książeczki wydane zostały w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Cykl obejmuje następujące tytuły:

Sowi Dwór Artusa
Sowi Ratusz Głównego Miasta