Przejdź do treści głównej

szczegóły

Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich

Akwareliści z całej Polski spotkali się w Gdańsku. Plener zapowiada wrześniowy festiwal

W dniach 18-24 maja 2026 roku Gdańsk gościł uczestników Pierwszego Pleneru Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Wydarzenie stanowiło wprowadzenie do Międzynarodowego Festiwalu Akwareli, który odbędzie się we wrześniu 2026 roku w Gdańsku.

Przez tydzień artyści pracowali w przestrzeni miasta, dokumentując jego architekturę, nadmorskie krajobrazy i codzienne życie za pomocą akwareli. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na wystawie w Ratuszu oraz podczas festiwalu, któremu towarzyszyć będą dzieła twórców z Europy i Australii.

Program wrześniowego wydarzenia obejmie również pokazy malowania na żywo oraz warsztaty skierowane zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w akwareli, jak i bardziej zaawansowanych uczestników. Spotkania poprowadzą doświadczeni artyści i instruktorzy.

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich działa od 2011 roku. Zrzesza osoby reprezentujące różne środowiska zawodowe i artystyczne, które łączy pasja do akwareli. Od 2012 roku organizacja należy do Europejskiej Konfederacji Akwarelistów (ECWS), skupiającej stowarzyszenia z wielu krajów Europy.

Osoby artystyczne: Wioletta Cielecka, Andrzej Gosik, Hanna Haponiuk, Iwona Karoń-Jarzyńska, Jacek Krenz, Anatol Martyniuk, Beata Musiał-Tomaszewska, Stanisław Pokorski, Andrzej Rabiega, Krzysztof Rodak, Ryszard Rogala, Michał Suffczyński, Ałła Trofimenkova-Herrmann, Maciej Zaborowski

 

Inne wydarzenia

Informacja o cookies!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje