Festiwal historyczny

Na koń! Jak wyglądała i walczyła XVII-wieczna jazda?

To już 6. edycja spotkań z historią w zabytkowej Twierdzy Wisłoujście. Podczas wydarzenia można spotkać wojska XVII-wiecznej Rzeczpospolitej, rzemieślników przy stanowiskach edukacyjnych i poczuć atmosferę Gdańska sprzed 400 lat.

W Forcie Carré spotkamy mieszkańców dawnej fortyfikacji, wojska odbywające ćwiczenia, a w kamienicach fortu rzemieślników: szewca, zielarkę, chirurga, kapelusznika, krawca, kartografa, kowala, kucharki i piekarza.

Pozostałe atrakcje. Zgarnij grę planszową… w grze terenowej

W namiocie Muzeum Gdańska rodziny odwiedzające fortyfikację będą mogły wziąć udział w grze terenowej. Zadanie nie będzie łatwe, potrzebna będzie współpraca, spostrzegawczość albo wyciągnięcie informacji od mieszkańców fortu. Po prawidłowym wypełnieniu karty zadaniowej uczestnicy otrzymają nagrodę od muzeum (liczba nagród ograniczona).

W Koszarach Napoleońskich prezentowana będzie nowa wystawa: „Od Batorego do Gromu” poświęcona gdańskiej historii militarnej oraz opiece Muzeum Gdańska nad Twierdzą Wisłoujście. Niemałą atrakcją są stanowiska VR, dzięki którym można przenieść się do 17-wiecznej Twierdzy Wisłoujście.

Program atrakcji

10:00 - otwarcie Twierdzy Wisłoujście

10:30-17:30 - otwarcie stanowisk rzemieślniczych i edukacyjnych (Fort Carré)

10:30-17:00 - gra terenowa z nagrodami dla rodzin (namiot Muzeum Gdańska)

10:30-17:00 - stanowiska VR (Koszary Napoleońskie)

12:00 - apel oddziałów wojskowych i musztra (Fort Carré)

13:30, 15:30, 17:30 - potyczki wojsk (Szaniec Wschodni)

17:00 - zakończenie sprzedaży biletów

18:00 - zamknięcie obiektu

Atrakcje dla zwiedzających odbywają się do godz. 17:00, nie jest konieczny przyjazd na godzinę otwarcia.

Mapa fortu z programem.

Mapa fortu i stanowisk.

Dojazd

Sugerujemy wybór dojazdu komunikacją miejską. W godzinach trwania festiwalu historycznego „Wisłoujście 1628” przystanek Wisłoujście obsługiwany będzie przez autobusy linii 658 na wydłużonej trasie, zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy obowiązującym w dniu 06.07.2024.

Parking  Twierdzy Wisłoujście ma ograniczoną ilość miejsc. Prosimy nie blokować dojazdu do przystanków autobusu.

Ceny biletów

• Bilet normalny 35zł
  • Bilet ulgowy 25zł
  • Bilet rodzinny (max. 2 dorosłych i 6 dzieci) 94zł