Różne oblicza złota Bałtyku

Dwie wystawy czasowe w Muzeum Bursztynu

Bursztyn Bałtycki. Redefinicje

Na tej wystawie swoje prace zaprezentują uznani bursztynnicy z Pomorza oraz studenci renomowanej brukselskiej szkoły jubilerskiej Institut Jeanne Toussaint – Parure & Bijouterie. Wystawa ma na celu ukazanie, w jaki sposób artyści znajdują równowagę między tradycją a nowoczesnością, redefiniując bursztynowe wzornictwo w kontekście współczesnych trendów. Kuratorką wystawy jest Lidia Popiel – Ambasadorka bursztynu, znana polska fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Wystawa potrwa do 11 listopada.

Bursztynowe rzemiosło

Równocześnie, w sklepie Muzeum Bursztynu, będzie można podziwiać prace nagrodzone w 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło” Amberif Spring 2024. Tematem tegorocznej edycji było hasło „Bursztynowe sny – biżuteria”, a wystawa stanowić będzie doskonałą okazję do obejrzenia najnowszych i najbardziej kreatywnych interpretacji bursztynowej biżuterii. Organizatorem konkursu jest Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Ekspozycja będzie dostępna do końca listopada.

Zapraszamy na połączony wernisaż obu wystaw:

• Data: 5 października 2024 (sobota), godz. 12:00
  • Miejsce: Muzeum Bursztynu, ul. Wielkie Młyny 16