Nec temere nec timide

Promocja najnowszej książki prof. Januszajtisa

Publikacja w przystępny sposób omawia dzieje gdańskich władz samorządowych w średniowieczu i nowożytności, kiedy Gdańsk był jednym z najważniejszych miast w Europie. Szczegóły funkcjonowania ówczesnych władz, formy dyskusji, wyborów i głosowania są niezwykle interesujące. Do pracy dołączono przysięgi urzędnicze i obywatelskie, po raz pierwszy przetłumaczone na język polski. Autorem jest Andrzej Januszajtis, fizyk, znawca i popularyzator historii Gdańska, były przewodniczący Rady Miasta Gdańska, zaangażowany w odbudowę zegara astronomicznego z 1470 r. oraz restytucję wywiezionych dóbr kultury. Autor 32 książek i ponad tysiąca artykułów o dziejach Gdańska.

Podczas wydarzenia będzie można zakupić publikację. Będzie dostępna także po spotkaniu, w kasach oddziałów Muzeum Gdańska. Łącznie do sprzedaży trafi 140 egzemplarzy.

Cena publikacji: 40 zł