Cykl warsztatów dla rodzin i dzieci

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów „Co to jest kabinet?”, które odbędą się w Muzeum Bursztynu podczas wakacji. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi.

Spotkania towarzyszą wystawie ,,Kabinety. Wystawa z okazji 300-lecia powstania kabinetu Johanna Georga Zernebacha”, która prezentowana jest w sali wystaw czasowych w Wielkim Młynie od 28 czerwca do 30 września 2024 r.

27 lipca (sobota), godz. 11.00-13.00
Tytuł: „Mój kabinet”

Podczas wakacji na plaży często znajdujemy różne skarby. Barwne kamyki, muszelki albo monety, które wyskoczyły komuś z dziurawej kieszeni… Ale gdzie moglibyśmy schować kolekcję naszych skarbów? Co ma wiele skrytek, szufladek i półeczek? Bohater naszej najnowszej wystawy – kabinet!

W trakcie warsztatów wykonamy jego projekt metodą collage. Najpierw naszkicujemy formę wymarzonego powiernika naszych drogocenności – dwudrzwiowy, a może otwierany od góry?

Następnie ozdobimy go tak, jak tylko chcemy. Możliwości są nieograniczone – intarsja, bursztyn, kora drzewna, a może coś zupełnie innego?

Czas warsztatów pozwoli na wydobycie twórczych możliwości i nieskrępowaną artystyczną wolność – będą to prace autorskie i niepowtarzalne! Wspólna rodzinna praca nad projektem na pewno dostarczy Wam wiele radości i okazji do stworzenia nie tylko ciepłych wspomnień, ale i pamiątek.

10 sierpnia (sobota), godz. 11.00-13.00
Tytuł: „Projektuję kabinet”

Praca z kolorem i wodą, czyli akwarelowe kabinety. Niech zainspiruje Was wystawa – kabinety występują w wielu różnych formach, kształtach i rozmiarach. A jaki wymyślisz Ty?

Niech barwne, lekkie projekty zaprowadzą Was do artystycznej krainy wytchnienia. Akwarela to technika ulotna, delikatna, a zarazem – bardzo efektowna. Warsztaty dadzą Ci możliwość stworzenia nieskończonej ilości projektów – jedynym ograniczeniem będzie tylko Twoja wyobraźnia i… czas przeznaczony na zajęcia.

Zrealizujesz własne autorskie pomysły i spędzisz czas w rodzinnym gronie. A może akwarela na stale zagości w Waszym domu? Chodźcie do Muzeum Bursztynu i spróbujcie swoich sił!

24 sierpnia (sobota), godz. 11.00-13.00
Tytuł: „Kabinet w gabinecie

Podczas zajęć wykonasz kilka zakładek do książki. Punktem wyjścia zajęć jest wystawa – zakładki będą w kształcie kabinetu. Do ich wykonania otrzymasz rozmaite materiały, tkaniny, piasek morski, farby, mazaki oraz inne przybory. Twój autorski pomysł będzie umilał lekturę Twoją lub osoby, którą zechcesz obdarować.

31 sierpnia (sobota), godz. 11.00-13.00
Tytuł: „Gdzie jest kabinet?”

Warsztaty „Gdzie jest kabinet?” to kolorowa i twórcza zabawa w detektywa, który poszukuje zaginionego w tajemniczych okolicznościach bursztynowego kabinetu. Detektyw Tomek nie cofa się przed przeszkodami i przeciwnościami losu, których pokonanie doprowadza go do miejsca ukrycia bursztynowego skarbu.

Podczas warsztatów stworzysz na dużej planszy komiks pełen przygód. Dzięki Twojej pomocy arcydzieło wróci do kolekcji cennych eksponatów Muzeum Bursztynu. Pomóż odnaleźć bursztynowy kabinet dzięki swojej wyobraźni! To jak, możemy na Ciebie liczyć?

Informacja o warsztatach

• Miejsce: Sala Edukacyjna w Muzeum Bursztynu
  • Limit uczestników: 25 osób
  • Bilety: dzieci do 3 lat – wstęp bezpłatny, dzieci powyżej 3 lat – 35zł, dorośli – 25 zł