Program Patriotyzm Jutra: projekt Westerplatte 300

„Westerplatte 300” to cykl wydarzeń, w ramach których uczestnikom zostanie przybliżona historia półwyspu Westerplatte, ze szczególnym naciskiem na mniej znane dzieje tegoż, a także wpływ dziejów tegoż na historię Polski. W ramach cyklu zorganizowane zostały spacery edukacyjne, gry terenowe, oraz spotkanie z weteranem Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej – Panem dr. kmdr. rez. Robertem Wereszko.

Celem projektu jest zapoznanie jak najszerszej grupy odbiorców z całościową historią Westerplatte, wyjście poza ramy opowieści o obronie z września 1939 roku oraz dotychczasowych narracji w tym temacie. Ma na celu także ukazanie szeroko rozumianego kontekstu historycznego tego miejsca i jego znaczenia, otwarcie nowej perspektywy poznawczej i odczarowanie Westerplatte poprzez przekazanie w formie krytycznej jego dziejów.

• Spacery w ramach projektu: 8 czerwca i 6 lipca 2024 roku.
  • Gry terenowe w ramach projektu: 23 czerwca i 20 lipca 2024 roku.
  • Spotkanie z dr. kmdr. rez. Robertem Wereszko: 13 lipca/20 lipca 2024 roku.

Partnerem Muzeum Gdańska w projekcie jest Stowarzyszenie „Garnizon Gdańsk”

Projekt jest realizowany ze środków finansowych Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra Edycja 2024 w wysokości 22 000,00 zł.

Więcej na media.muzeumgdansk.pl

Materiały projektu „Westerplatte 300”