Wymień gdańską książkę!

Wymień stare wydanie "Gdańszczan" Brunona Zwarry na nowe

Powieść, którą współczesny gdańszczanin powinien znać

W ramach akcji Muzeum Gdańska, mieszkańcy mogą nieodpłatnie wymienić stare wydania powieści „Gdańszczanie” na nowe. Warunkiem jest oddanie wszystkich starych 4 tomów powieści historycznej, które następnie zasilą kolekcję biblioteki muzealnej. Na uczestników akcji „Wymień gdańską książkę” czeka 10 zestawów.

Czterotomowa powieść „Gdańszczanie” Brunona Zwarry to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej, podejmująca temat Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Jej akcja nie ogranicza się jednak do lat międzywojennych, lecz pokazuje tragiczny los tej społeczności także w okresie II wojny światowej i czasach PRL – mówi Marek Adamkowicz z Muzeum Gdańska, kierownik Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku – Na podstawie własnych doświadczeń, jak również przeżyć krewnych i znajomych, autor stworzył przejmującą opowieść, w której miłość splata się z nienawiścią, rozpacz przechodzi w nadzieję, niezmienna zaś pozostaje walka o zachowanie ludzkiej godności.

Jak wymienić książki?

Wyślij do nas wiadomość na adres a.bittner@muzeumgdansk.pl lub zadzwoń: 797 832 267.

Kliknij, aby przeczytać regulamin akcji.