Wajda. Czło­wiek z Gdań­ska

Wystawa czasowa na Uniwersytecie Gdańskim

W powszech­nej świa­do­mo­ści Andrzej Wajda funk­cjo­nuje jako wybitny reży­ser, autor fil­mów, które przez lata kształ­to­wały naszą świa­do­mość i jeden z twór­ców Pol­skiej Szkoły Fil­mo­wej. W dużo mniej­szym stop­niu pamięta się dziś o jego zna­ko­mi­tym dorobku teatral­nym. Najm­niej znana jest twór­czość rysun­kowa tego arty­sty.

"Wajda. Czło­wiek z Gdań­ska" to wystawa cza­sowa w Biblio­tece Głów­nej Uni­wer­sy­tetu Gdań­skiego na któ­rej można zoba­czyć ponad 150 rysun­ków i akwa­rel autora "Czło­wieka z żelaza", a także ponad 50 pla­ka­tów jego fil­mów.

Wszyst­kie pre­zen­to­wane prace udo­stęp­niło ze swo­ich zbio­rów Muzeum Sztuki i Tech­niki Japoń­skiej Mang­gha w Kra­ko­wie, zało­żone w 1994 roku z ini­cja­tywy i fun­da­cji Andrzeja Wajdy.

Gdzie: Biblio­teka Główna Uni­wer­sy­tetu Gdań­skiego, ul. Wita Stwo­sza 53

Wstęp: nie­od­płatny