Stalowa istota w Dworze Artusa

Weź udział w cyklu spotkań wokół wystawy "W głębi odbicia" z projektantem Oskarem Ziętą

Już 24 czerwca Wielką Halę Dworu Artusa opa­nuje sta­lowa istota powo­łana do życia przez Oskara Ziętę. Rzeź­biar­ska inter­wen­cja (a może inge­ren­cja?), to nawią­za­nie zarówno do daw­nych mitów i histo­rii obiektu, zma­te­ria­li­zo­wane we współ­cze­snej i zaska­ku­ją­cej for­mie.

Z tej oka­zji zapra­szamy na cykl trzech spo­tkań ze zna­nym na całym świe­cie pro­jek­tantem, który opo­wie o swo­jej naj­now­szej inge­ren­cji oraz idei i eks­po­na­tach wystawy „W głębi odbi­cia”.

Spo­tka­nia prze­zna­czone są dla 25 osób.

Przed­pre­mie­rowy pokaz inge­ren­cji Oskara Zięty | Czwartki w Muzeum Gdań­ska (97)

W głębi odbi­cia | Spo­tka­nie z Oska­rem Ziętą

„W głębi odbi­cia” Oskara Zięty to wystawa cza­sowa w Domu Upha­gena i Dwo­rze Artusa. Znany pro­jek­tant umie­ścił w zabyt­ko­wych wnę­trzach Dworu Artusa i Domu Upha­gena autor­skie meble i obiekty rzeź­biar­skie. W pro­jek­tach wyko­na­nych ze stali, mie­dzi i alu­mi­nium dostrzec można tytu­łową „głę­bię odbi­cia”, w któ­rej histo­ryczne prze­strze­nie, dzieła sztuki i muze­alne eks­po­naty ule­gają trans­for­ma­cji w reflek­sach błysz­czą­cej, wypo­le­ro­wa­nej stali.

Wię­cej o wysta­wie

spotkania