Spotkanie z przewodnikami

Przewiń w dół

7 lutego 2023 r.

We wtorek, 7 lutego 2023 r., zapraszamy na spotkanie poświęcone przyszłej współpracy Muzeum Gdańska z przewodnikami miejskimi. Zaproszeni są zarówno Certyfikowani Przewodnicy Muzeum Gdańska jak i przewodnicy współpracujący lub chcący współpracować z Muzeum.

Część I: Plany Muzeum Gdańska na 2023 r. i odkrycie archeologiczne w piwnicach Ratusza Głównego Miasta / Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska

Część II: Dyskusja wokół o roli przewodników w Muzeum i polach współpracy z udziałem:

•     Waldemara Ossowskiego, dyrektora MG,
  •     Janusza Marszalca, z-cy dyrektora MG ds. rozwoju oddziałów
  •     Aleksandry Bejowicz, reprezentantki Certyfikowanych Przewodników Muzeum Gdańska
  •     Filipa Popka prezesa Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. F. Mamuszki PTTK;

Po zakończeniu dyskusji przewodnicy będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu wystawy „Wolę o tym nie mówić”. Tożsamość gdańszczan a powojenna rzeczywistość, które poprowadzi dr Andrzej Hoja.

Partnerem spotkania jest Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Fr. Mamuszki przy PTTK Oddział im. dr. J. Szukalskiego w Gdańsku.

Spotkanie z przewodnikami. Plany Muzeum Gdańska na 2023 rok

Kiedy: 7 lutego 2023 (wtorek), godz. 14.00-16.30