Raport z działalności Muzeum Gdańska

Lata 1970–2020

W 2020 r. Muzeum obchodziło 50-lecie swojego istnienia. Z tego względu przygotowano specjalną rocznicową edycję raportu o charakterze źródłowym, w którym zaprezentowano najważniejsze dane dotyczące instytucji od początku jej istnienia. Zebrano w niej podstawowe dane mogące stanowić podsumowanie dorobku i osiągnięć Muzeum w ostatnich pięćdziesięciu latach. W Raporcie podjęto próbę szerszej historycznej refleksji nad własną działalnością, mając nadzieję, że będzie on stanowić ważne świadectwo porządkujące wiedzę instytucjonalną, punkt wyjścia do prób syntetyzowania działalności i dorobku Muzeum Gdańska, a w dalszej kolejności – naukowej oceny wpływu naszego Muzeum na kształtowanie pamięci zbiorowej, postaw i świadomości społecznej w Gdańsku.

Opis bibliograficzny: Raport z działalności Muzeum Gdańska za lata 1970–2020

Projekt graficzny: Eurydyka Kata i Rafał Szczawiński re:disagn

Do kupienia w kasach i w sklepie internetowym.