Od zegarów wieżowych do najdłuższego wahadła na świecie

Historia powstania Muzeum Nauki Gdańskiej

Poznaj historię Muzeum Nauki Gdańskiej - oddziału Muzeum Gdańska z siedzibą w wieży kościoła św. Katarzyny.

Muzeum Nauki Gdańskiej mieści się w wieży kościoła św. Katarzyny. Główną atrakcją jest kolekcja zegarów, z których najstarszy powstał w średniowieczu. W 2011 r. uruchomiono tu pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Zobaczyć także można mechanizm z najdłuższym na świecie wahadłem. Udając się na punkt widokowy na wieży, mija się carillon, czyli instrument złożony z dzwonów.

Dostępność wystawy

Wystawa została przetłumaczona na Polski Język Migowy. Na planszach znajdziesz kody QR. Zeskanuj je, aby obejrzeć wideo z tłumaczeniem.

Na planszach znajdziesz też informację o Muzeum Nauki Gdańskiej w języku łatwym do czytania i rozumienia (ETR). Zeskanuj kod QR z pierwszej planszy, aby przeczytać krótki tekst.

Zaproszenie na wystawę w Polskim Języku Migowym:

"Od zegarów wieżowych do najdłuższego wahadła na świecie". Historia powstania Muzeum Nauki Gdańskiej

Wystawa planszowa przed kościołem św. Katarzyny

ul. Wielkie Młyny 10

29 kwietnia - 1 października 2023

Autorki tekstów i koncepcji wystawy:

dr Ewa Bojaruniec-Król, Monika Głowińska

Redakcja językowa:

Małgorzata Danielewicz

Tłumaczenie na język angielski:

Monika Bokiniec

Tłumaczenie na Polski Język Migowy: