Czwartki w Muzeum Gdańska (96)

Nie wszystko złoto... Spotkanie online wokół katalogu zbiorów złotnictwa

Temat spotkania

Nasza kolek­cja złot­nic­twa liczy sobie 49 lat i ponad 450 obiek­tów. W zeszłym roku wyda­li­śmy obszerny kata­log, zawie­ra­jący wszystko, co złote, srebrne i... szlachetne

O histo­rii naszych zbio­rów, wokół kata­logu „Złot­nic­two od XVII do XX wieku”, opo­wie­dzą dr Anna Frąc­kow­ska i Anna Bara­now­ska-Fiet­kie­wicz (Muzeum Naro­do­we w Gdań­sku). Spo­tka­nie popro­wa­dzi Marzena Bakow­ska.

Wybrane przy­kłady daw­nego złot­nic­twa? Gwa­ran­tu­jemy, jest co podzi­wiać!

Wygraj "ciężki" upominek!

Uczest­nicy spo­tka­nia online wezmą udział w loso­wa­niu nagrody głów­nej, czyli war­tego 286 zł kata­logu. Ma on 591 stron, dużo ilu­stra­cji, cie­kawą szatę gra­ficzną i około 3 kg wagi. Loso­wa­nie odbę­dzie się pod koniec spo­tka­nia.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w 96. spo­tka­niu z cyklu Czwartki w Muzeum Gdań­ska należy wysłać maila na adres czwart­ki­@mu­zeumg­dansk.pl.

Zwrot­nie ode­ślemy link do trans­mi­sji w apli­ka­cji MS Teams.

spotkania