Czwartki w Muzeum Gdańska (95)

Foto­gra­fia w Gdań­sku 1868-1877 z Ireneuszem Dunajskim

Ire­ne­usz Dunaj­ski od dwu­dzie­stu lat pro­wa­dzi bada­nia poświę­cone pio­nie­rom foto­gra­fii w Gdań­sku. Kolek­cjo­nuje też zdję­cia mia­sta z XIX wieku. Co kilka lat wła­snym nakła­dem wydaje albumy z repro­duk­cjami zdjęć z kolej­nych okre­sów histo­rii foto­gra­fii. Opi­suje w nich także gdań­skich foto­gra­fów oraz ich dzia­łal­ność.

„Foto­gra­fia w Gdań­sku 1868-1877” to czwarty album poświę­cony pio­nie­rom gdań­skiej foto­gra­fii oraz naj­star­szym zdję­ciom mia­sta.

Spo­tka­nie z Ireneuszem Dunajskim popro­wa­dzi Marzena Bakow­ska.

Czwartki w Muzeum Gdańska. Spotkanie 95.

Foto­gra­fia w Gdań­sku 1868-1877

• Kiedy: 20 maja 2020 (czwartek), godz. 17:00-18:30
  • Gdzie: Dwór Artusa, Wielka Hala, Długi Targ 43/44
  • Limit miejsc: 25 osób