Czwartki w muzeum (98)

Promocja książki Brunona Zwarry "Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków-Gdańszczan"

Muzeum Gdańska w ramach spotkań „Czwartki w Muzeum Gdańska” zaprasza na promocję książki Brunona Zwarry pt. Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków-Gdańszczan wydanej nakładem muzeum.

Brunon Zwarra (1919-2018) – gdańszczanin o kaszubskich korzeniach, wychowanek Gimnazjum Polskiego w Wolnym Mieście Gdańsku, zawodnik Klubu Sportowego Gedania. W czasie wojny więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, który w latach 70. podjął się dokumentowania losów społeczności polskiej w międzywojennym Gdańsku. Za jego szczytowe osiągnięcie uchodzi książka „Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków-Gdańszczan”, którego trzecia już edycja ukazała się staraniem Muzeum Gdańska.

„Nikogo nie trzeba przekonywać, że Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków-Gdańszczan, opracowane przez Brunona Zwarrę (1919-2018) to dzieło o fundamentalnym znaczeniu dla poznania historii Gdańska w XX wieku, a okresu międzywojnia i II wojny światowej w szczególności. Dziś, kiedy praktycznie zabrakło już wszystkich świadków tamtych wydarzeń (w tym i autora opracowania), wartość tej publikacji wydaje się jeszcze większa. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że dzięki drobiazgowej, wręcz benedyktyńskiej miejscami pracy redaktora tego wydania, Marka Adamkowicza, do rąk Czytelnika trafia opracowanie, które obowiązkowo powinno się znaleźć w księgozbiorze każdego, komu bliska jest historia Gdańska i pamięć o gdańskich Polakach”.

dr Jan Daniluk

Uwaga! Rezerwacja miejsc została zakończona. Limit miejsc na wydarzeniu został wyczerpany. Zapraszamy do oglądania transmisji online na profilu Muzeum Gdańska na Facebooku.

Co: Promocja książki Brunona Zwarry

Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków-Gdańszczan