Carillony - dźwięki miasta

Wystawa plenerowa przy kościele św. Katarzyny

„Carillony – Dźwięki Gdańska” to wystawa plenerowa prezentowana przed wejściem do kościoła św. Katarzyny w Gdańsku. W budynku tego najstarszego kościoła parafialnego na Starym Mieście znajduje się największy w Polsce carillon.

Wystawa plenerowa prezentuje historię gdańskich carillonów oraz tradycję koncertów granych z wież. W wieży kościoła swoją siedzibę ma Muzeum Nauki Gdańskiej, oddział Muzeum Gdańska.

Wystawa plenerowa powstała w ramach współpracy Muzeum Gdańska z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekt graficzny plansz wykonała Natalia Hawrylik, w ramach zajęć prowadzonych przez dr Anitę Wasik i Joannę Czaplewską w Pracowni Projektowania dla Kultury, gdańskiej ASP. Nadzór merytoryczny nad projektem objęła prof. Danuta Popinigis z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wystawę oglądać można do końca września 2021 r.

wystawy czasowe