Bursztynowa gra terenowa

Zagraj w trakcie Jarmarku Dominikańskiego

Przez cały Jarmark św. Dominika, od 23 lipca do 14 sierpnia, gdańszczanie i turyści mogą wziąć udział w grze terenowej na terenie Skweru Heweliusza koło Wielkiego Młyna.

Gra składa się z 7 zagadek dotyczących bursztynu. Jest ona częściowo przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami - zawiera m.in. tłumaczenia na polski język migowy.

Punkt startowy gry znajduje się przy fontannie Heweliusza, obok pompy wodnej. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy za pomocą telefonu zeskanować kod QR z czarnych kubików umieszczonych na placu gry. Po odnalezieniu punktów i zakończeniu gry należy podać hasło w kasie Muzeum Bursztynu. Tam też wydawane będą słodkie, bursztynowe upominki.

Informacje o grze terenowej:

•    Gdzie: Skwer Heweliusza, start przy fontannie Heweliusza
  •    Kiedy: 23 lipca – 14 sierpnia 2022
  •    Czas potrzebny do ukończenia gry: 20 minut
  •    Wstęp: wolny

Poławiacze bursztynu zwiedzają Muzeum nieopłatnie

Podczas Jarmarku św. Dominika będzie można zwiedzić Muzeum Bursztynu również nieodpłatnie dzięki współpracy Międzynarodowych Targów Gdańskich, Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu oraz Muzeum Gdańska.

Oferta nieodpłatnego wstępu do Muzeum Bursztynu jest adresowana do osób, które odnajdą bryłkę jantaru w instalacji „Poławiacz bursztynu”, zlokalizowanej przy ul. Rajskiej.

Warunkiem otrzymania uprawnienia jest potwierdzenie autentyczności bursztynu w położonym nieopodal instalacji stoisku Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu i otrzymanie specjalnego glejtu.

Certyfikat należy okazać pracownikom kasy Muzeum Bursztynu. Uprawni znalazcę do odebrania darmowego, indywidualnego biletu wstępu do Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie.