47. muzealne urodziny Wartowni nr 1

W programie sobotnie atrakcje dla mieszkańców Gdańska i nie tylko

29 czerwca br. minęła nam 47 lat! Z tej oka­zji w sobotę, 3 lipca, przy­go­to­wa­li­śmy dla Cie­bie kilka histo­rycznych atrak­cji, które mamy nadzieję, skło­nią Cię do odwie­dze­nia Wester­platte i jego naj­star­szego muzeum.

10:00–14:00 Warsz­taty kon­ser­wa­tor­skie

Jeśli masz w domu stary, spa­ty­no­wany meta­lowy przedmiot, przy­nieś go w sobotę do War­towni. Odno­wimy go pod­czas pokazu czysz­cze­nia zabyt­ków lase­rem!

10:00–14:00 Zabyt­kowe auta

Po raz pierw­szy na Wester­platte pojawi się Citroen C4 z 1931 roku – nowość ze zbio­rów Seba­stiana Dragi oraz sprzęt bojowy i auto­mo­bil z kolek­cji Joanny i Woj­cie­cha Min­czy­kow. Na wszyst­kich śmiał­ków będzie cze­kał histo­ryczny sil­nik, przed­wo­jenne narzę­dzia i zwią­zane z nimi zada­nia.

UWAGA: Kolek­cjo­ner­stwo to szla­chetna, ale nie zawsze czy­sta pasja. Kon­takt z sil­ni­kiem i sma­rem może pro­wa­dzić do zabru­dzeń odzie­nia: )

11:00 – uro­dzi­nowy, muze­alny tort (na naszych gości będzie cze­kało 100 por­cji).

• Przez cały dzień War­tow­nię nr 1 będzie można zwie­dzić za 1 zł.
  • Posia­da­cze Karty Miesz­kańca wcho­dzą nie­od­płat­nie, zgod­nie z zasa­dami pro­gramu.
  • Udział w atrakcjach jest bez­płatny.

spotkania