Wystawa „Bliźniemu swemu… 2018” po raz czwarty w Ratuszu

Piętnasta edycja niezwykłego przedsięwzięcia o charakterze dobroczynnym, a czwarta odsłona współpracy Muzeum z Fundacją „Bliźniemu swemu” i powiązanym z nim Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta.

To piętnasta, jubileuszowa edycja niezwykłego przedsięwzięcia o charakterze dobroczynnym, a czwarta odsłona współpracy Muzeum z Fundacją „Bliźniemu swemu” i powiązanym z nim Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta.

Na wystawie w Ratuszu Głównego Miasta zaprezentowanych zostanie 55 obrazów z kolekcji stworzonej w latach 2016 – 2017 obejmującej łącznie 233 dzieła sztuki. Wszystkie zostały pozyskane dzięki życzliwości artystów i członków ich rodzin, albo instytucji kultury. Do Gdańska zawitają między innymi obrazy i fotografie Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, czy też Tadeusza Dominika i wielu innych.

Z Muzeum do domu… Wesprzyj Fundację kupując wybrany eksponat

4 marca 2018 r. wszystkie dzieła sztuki trafią pod „aukcyjny młotek” w Rzeszowie. Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży dzieł wspomogą Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Licytować można także przez telefon!

Fundację może także wesprzeć darowizną, albo odpisaniem na jej rzecz 1 % podatku.

O Towarzystwie i Fundacji

Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta zostało zarejestrowane w grudniu 1981 roku we Wrocławiu. Od tego czasu rozszerzyło swoją działalność na cały obszar Polski. Praca prowadzona jest w 65 kołach terenowych. Codzienną opieką objętych jest ponad 4000 podopiecznych. Działania Towarzystwa nie ograniczają się jedynie do pomocy bezdomnym, podopiecznymi organizacji są również ludzie starsi, ubodzy, dzieci, osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Cele tego przedsięwzięcia to nie tylko zgromadzenie środków finansowych, ale również promocja idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym poprzez kulturę wysoką. Polscy artyści od wielu lat angażują się na dużą skalę w tę działalność, dotyczy to zarówno najwybitniejszych przedstawicieli świata sztuki, jak też młodych artystów u progu sławy.

Zaplanuj swój udział z wystawą Bliźniemu Swemu!

wystawy czasowe