Rodzinne soboty w Muzeum

Zapraszamy na spotkania w oddziałach Muzeum rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat.

Rodzinne Muzeum Gdańska to spotkania tematyczne przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku 3-10 lat. Spotykamy się w weekendy w wybranych oddziałach Muzeum Gdańska. Każde sobotnie spotkanie jest nie tylko kontaktem z historią i dziedzictwem naszego miasta. To także doskonała okazja do twórczego spędzania czasu z dziećmi oraz w gronie przyjaciół.

Na zajęcia wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem tel: +48 789 449 685 lub e-mail: edukacja@muzeumgdansk.pl

UWAGA: ilość miejsc ograniczona do 20 osób

PROGRAM ZAJĘĆ

1 lutego, Bursztynowe opowieści, Muzeum Bursztynu, godz. 12:00

Na najbliższym spotkaniu odkryjemy, w jaki sposób powstawał bursztyn. Czym był dla naszego miasta? Kim był bursztynnik i jak wyglądała jego pracownia? Przeniesiemy się do prehistorycznej dżungli - miejsca narodzin ognistego kamienia. Zobaczymy najpiękniejsze bursztynowe przedmioty i dowiemy się, jak powstały.

8 lutego, Spotkanie ze smokiem, Dwór Artusa, 12:00

W Dworze Artusa czeka nas spotkanie z niezwykłą bestią Poznamy wielkiego, niesamowitego… smoka. Dowiemy się skąd pochodzi, był dobrą czy złą postacią? Sprawdzimy czy ma skrzydła? Rogi? A może pióra?

15 lutego, Zima w dawnym Gdańsku, Ratusz Głównego Miasta, 12:00

Podczas tego spotkania dowiemy się, jak wyglądała zima w dawnym Gdańsku? Jak pamiętają ją nasi rodzice? W co dawniej zimą bawiły się dzieci?

22 lutego, Z wizytą w Domu Uphagena, Dom Uphagena, 12:00

Tym razem w Domu Uphagena, miejscu prezentującym życie codzienne dawnych gdańszczan, dowiemy się czym na co dzień zajmowali się niegdyś mieszkańcy naszego miasta. Co robili w wolnym czasie? Gdzie jadali posiłki? Czy sami je przyrządzali? Jak wyglądały ich domy? Odpowiedzi na te pytania poznamy, odkrywając kolejne pomieszczenia domu pani i pana Uphagenów w słynnej kamienicy przy ul. Długiej 12.

29 lutego, Kartki z magicznego kalendarza, Ratusz Głównego Miasta, 12:00

Ile miesięcy ma rok a ile tygodni miesiąc? Czy zawsze tyle samo?

Jak nazywają się poszczególne miesiące? Czy słowo „listopad” ma coś wspólnego z jesienią?

Kiedy zaczyna się a kiedy kończy rok?

Czy na całym świecie dzieje się to w tym samym dniu?

Odpowiedzi na te pytania poznamy na najbliższych zajęciach, odkrywając tajemnice magicznego kalendarza.