książka o podmiejskich rezydencjach

Publi­ka­cja opi­suje histo­rię roz­woju prze­strzen­nego rezy­den­cji poło­żo­nych na skraju lasu cią­gną­cego się wzdłuż gdań­skiej ulicy Polanki, w któ­rych przez kilka stu­leci kon­cen­tro­wało się życie towa­rzy­skie i arty­styczne gdań­skich elit miesz­czań­skich.

Podczas spotkania w ramach Czwartków w Muzeum Gdańska odbędzie się spotkanie z Marcinem Gawlickim, a 100 szt. publikacji będzie można zakupić w promocyjnej cenie 50 zł.

Wstęp publikacji wraz ze spisem treści znajdują się w sekcji "Pliki do pobrania".

MARCIN GAWLICKI - archi­tekt, histo­ryk archi­tek­tury, kon­ser­wa­tor zabyt­ków, rze­czo­znawca Mini­stra Kul­tury i Dzie­dzic­twa Naro­do­wego, czło­nek wielu kra­jo­wych i zagra­nicz­nych towa­rzystw nauko­wych oraz dorad­czych gre­miów wydaw­ni­czych, muze­al­nych i kon­ser­wa­torskich. Autor bli­sko 150 opra­co­wań stu­dial­nych, eks­per­tyz, pro­jek­tów badaw­czych oraz publi­ka­cji kra­jo­wych i zagra­nicz­nych zwią­za­nych z histo­rią archi­tek­tury oraz ochroną i kon­ser­wa­cją zabyt­ków. W latach 1991–2003 woje­wódzki kon­ser­wa­tor zabyt­ków w Gdań­sku, a w okre­sie 2007–2010 dyrek­tor Kra­jo­wego Ośrodka Badań i Doku­men­ta­cji w War­sza­wie oraz prze­wod­ni­czący Pol­skiego Komi­tetu do spraw Świa­to­wego Dzie­dzic­twa.

Mar­cin Gaw­licki, Polanki. Pod­miej­skie rezy­den­cje miesz­czan gdań­skich, Gdańsk 2019.

ISBN: 978-83-7908-143-1

Wydawca: Fun­da­cja Tery­to­ria Książki

Dystry­bu­cja: Wydaw­nic­two sło­wo­/o­braz tery­to­ria

Data wyda­nia: wrze­sień 2019