100-lecie powrotu RP nad morze

dwutygodniowa wystawa filatelistyczna w Dworze Artusa

Okręg Pomor­ski Pol­skiego Związku Fila­te­li­stów wspól­nie z Muzeum Gdań­ska i przy współ­pracy z Pocztą Pol­ską, uświetni obchody 100-lecia powrotu Pol­ski nad morze wystawą fila­te­li­styczną, która będzie pre­zen­to­wana w dniach 30 stycz­nia – 16 lutego 2020 roku, w Dwo­rze Artusa w Gdań­sku.

Na 30 ekra­nach zapre­zen­to­wane zostaną eks­po­naty zwią­zane z histo­rią poczty na Pomo­rzu oraz rewin­dy­ka­cją Pomo­rza w roku 1920.

Wybrane eks­po­naty będą sta­no­wiły gratkę dla miło­śni­ków fila­te­li­styki ze względu na swoją uni­ka­to­wość i wyso­kie wyróż­nie­nia na wysta­wach kon­kur­so­wych. Wystaw­cami będą Julian Auleyt­ner, Ber­nard Jesio­now­ski, Andrzej Kło­siń­ski, Dariusz Spe­ina i Ryszard Zien­kie­wicz.

Wer­ni­saż wystawy fila­te­li­stycz­nej

„100-lecie powrotu Pol­ski nad morze”

Kiedy: Czwar­tek, 30 stycz­nia, godz. 15.00

Gdzie: Dwór Artusa, Długi Targ 43/44

Wystawa czynna do 16 lutego 2020 r.

wystawy czasowe