z bursztynowym art déco!

Szanowne Seniorki i Seniorzy! Zapraszamy Was do Muzeum Bursztynu, oddziału Muzeum Gdańska, w Zespole Przedbramia ulicy Długiej, na Targ Węglowy 26 na bezpłatne, dwugodzinne spotkanie z bursztynem i jego historią.

W pierwszej części zabierzemy Państwa do Sali Sądowej na oprowadzanie po wystawie czasowej: Bursztynowe art déco. O  bursztynie w dwudziestoleciu międzywojennym, podczas którego nauczymy się rozpoznawać cechy przedwojennego bursztynu. W części warsztatowej dowiemy się o właściwościach  bursztynu i "domowymi” sposobami dowiemy się jak sprawdzić autentyczność bursztynu.

Informacje organizacyjne - jak przygotować się do udziału w spotkaniu?

1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przyniesienie własnych wyrobów bursztynowych, które wspólnie przebadamy!

2. Wymaga jest rejestracja na adres mailowy r.adamowicz@muzeumgdansk.pl oraz nr tel. 506 703 664.

3. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy w dni robocze (pon.-pt.) w godzinach 10:00-16:00.

4. W przypadku, gdy liczba otrzymanych od Państwa zgłoszeń przekroczy przewidziany limit 16 miejsc poinformujemy o przyjęciu zgłoszenia na listę rezerwową.