Muzeum dla Seniora!

Gimnastyka relaksacyjna i warsztaty automasażu z widokiem na Apoteozę Gdańska

Podczas kolejnego spotkania w ramach programu „Muzeum dla Seniorów” zrelaksujemy się w Wielkiej Sali Rady. Równocześnie zadbamy o dobrą formę i nastrój oraz poznamy tajemnice najpiękniejszego wnętrza w Ratuszu Głównego Miasta. Zajęcia odbędą się w czwartek, 24 maja o godzinie 11:00 i potrwają ok. dwóch godzin.

Warsztaty będą oparte na aktywności fizycznej zwanej automasażem, czyli na bardzo prostych ćwiczeniach niwelujących napięcia mięśni, wykonywanych na matach, także przy użyciu specjalnych wałków i piłek. Automasaż jest całkowicie bezpieczną metodą usprawniającą, gorąco polecaną wszystkim grupom wiekowym,  w tym szczególnie seniorom, gdyż przy minimalnym wysiłku fizycznym znacznie podnosi sprawność ruchową i likwiduje bóle napięciowe. Znacząco też poprawia samopoczucie i dodaje energii!

Ćwiczenia wykonywane są bardzo powoli, ze skupieniem na oddechu – te właśnie chwile na oddech wykorzystamy na podziwianie szczegółów wystroju Wielkiej Sali Rady, w pierwszej chwili niewidocznych, a zaskakujących i ciekawych.

Zajęcia prowadzić będzie Agnieszka Kawula, doświadczona instruktorka masażu, która od kilku lat prowadzi w Trójmieście szkolenia i warsztaty o tej tematyce.

Na zajęcia obowiązują zapisy – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Zapisy będą prowadzone od czwartku, 17 maja, pod numerem telefonu 512-418-752 (Dorota Powirska). Telefony przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00.

UWAGA! Zajęcia prowadzone będą na matach, w dużej części na leżąco, bez obuwia. Uczestników prosimy o ubranie stroju wygodnego, nie krępującego ruchów, umożliwiającego swobodne leżenie i skarpetek ograniczających ślizganie się. Nie ma konieczności przebierania się w strój sportowy.