Sucharski. Oblicza. Warsztaty towarzyszące wystawie czasowej Muzeum Gdańska

Przewiń w dół

Zapraszamy do udziału w lekcjach muzealnych stanowiących uzupełnienie i rozszerzenie wystawy czasowej „Sucharski. Oblicza.”

Dzięki pracy z materiałami źródłowymi: listami, dokumentami, fotografiami i prasą uczniowie będą mogli poznać nie tylko postać majora Sucharskiego z dni obrony Westerplatte we wrześniu 1939 r., ale i całą jego życiową drogę zaprezentowaną na szerokim tle losów Polski, Europy i Świata. Warsztatowa forma zajęć pozwoli ich uczestnikom nabyć umiejętności odnajdywania różnych informacji o przeszłości nawet w niepozornych „okruchach historii”, zaś na poziomie ponadpodstawowym będziemy rozmawiać o podstawach krytyki źródłowej i przydatnej także na co dzień sztuce selekcji informacji.

Oferta dostępna w terminie 2-20 września 2021.

Szczegółowe informacje:

Dla kogo:

IV-VIII klasy SP i poziom ponadpodstawowy

Czas trwania zajęć:

’45 min IV-VIII klasy SP, ‘90 min poziom ponadpodstawowy

Gdzie:

Dwór Artusa w Gdańsku

Koszt:

8 zł od uczestnika (opiekunowie biorą udział nieodpłatnie)

Kontakt i rezerwacje:

Dowiedz się więcej o wystawie.

Ostatnia aktualizacja : 07.09.2021 13:43
Autor treści : Paula Siwak