7 marca, Rycerze króla Artura

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Rodzinne Muzeum Gdańska

7 marca, Rycerze króla Artura

Na najbliższych zajęciach poznamy legendarnego króla Artura i jego rycerzy. Dowiemy się kim byli oraz co łączyło ich z miastem Gdańsk. Odkryjemy kto i w jaki sposób mógł zostać rycerzem oraz jakie były ich obyczaje, stroje i uzbrojenie. Razem ze średniowiecznym wojownikiem udamy się na wyprawę do czasów, gdy Dwór Artusa tętnił życiem, a gdańszczanie zdobywali laury w rycerskich turniejach.

Termin: 7 marca 2020, godzina 12.00-13.00
Miejsce: Dwór Artusa