Muzeum na wynos. Zajęcia wyjazdowe

„Muzeum na wynos” . Zajęcia wyjazdowe.

Dział Edukacji Muzeum Gdańska serdecznie zaprasza do zamawiania zajęć wyjazdowych do szkół, placówek oświatowych i opiekuńczych, świetlic terapeutycznych, placówek przyszpitalnych, centrów lokalnych (domów i klubów sąsiedzkich), bibliotek etc. z rejonu województwa pomorskiego.

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Oferta skierowana jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli/opiekunów, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturalnego oraz ułatwienie dostępu do kultury i angażowanie grup zagrożonych wykluczeniem. W ten sposób te placówki, których podopieczni nie mają szansy wziąć udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na terenie oddziałów Muzeum Gdańska, objęte zostaną aktualną ofertą muzealną (warsztaty, lekcje muzealne, pogadanki etc.).

W ramach realizacji projektu chcemy przybliżyć zagadnienia związane z dziedzictwem historycznym regionu, wzmóc poczucie przynależności i tożsamości kulturowej i obywatelskiej, zapoznać z materialną i niematerialną spuścizną kulturalną. Twórcy programu na całym etapie jego realizacji kładą nacisk na upodmiotowienie ucznia, wyeksponowanie jego potrzeb i uczuć, co prowadzić ma do podnoszenia samoświadomości i zrozumienia własnej roli w byciu współobywatelem odpowiedzialnym za własne dziedzictwo.

Poszczególne tematy spotkań zostały dostosowane do potrzeb i wieku uczestników. Ofertę cechuje wysoka różnorodność działań, pomyślanych tak, by nikt nie mógł się czuć wykluczony z grupy docelowej, a także, by możliwość udziału była dla wszystkich równorzędna i nieuprzywilejowana. Twórcy programu, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu i realizowaniu programów edukacyjnych dedykowanych osobom o zróżnicowanych potrzebach poznawczych, przykładają ogromną wagę do dostępności przedsięwzięcia dla środowisk zagrożonych wykluczeniem. Realizatorzy zadania posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami w zakresie intelektualnym, sensualnym i motorycznym, dlatego scenariusze zajęć projektowane są uniwersalistycznie.

Aby zamówić spotkanie należy skontaktować się z Działem Edukacji (numer telefonu +48 789 449 685). W trakcie rozmowy wybierzemy interesujący Państwa temat i uzgodnimy termin przyjazdu.

Czas trwania zajęć – 1 godzina zegarowa.

Zajęcia są bezpłatne

Proponowane tematy zajęć:

- Spotkanie z Panienką z okienka
- Od rycerza do żołnierza
- Herb Gdańska
- Z modą przez wieki
- Wiedźma wie
- Tajemnice medycyny
- Jak to napisać
- Źródła historyczne
- Higiena i medycyna w historii

Ostatnia aktualizacja : 10.07.2019 13:11