Przedszkola i klasy I-III s.p.

Oferta lekcji muzealnych on-line dla przedszkoli i klas I-III SP

Obecnie mamy w ofercie cztery tematy lekcji muzealnych. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe opisy:

• Panienka z okienka
  • W domu Państwa Uphagenów
  • Rycerze króla Artura
  • Żeglarskie życie

Kontakt:

Dział Edukacji, tel. +48 514 222 205 lub edukacja@muzeumgdansk.pl

Panienka z okienka

Postać Hedwigi, czyli Panienki z okienka znana jest dzięki powieści Jadwigi Łuszczewskiej oraz późniejszej adaptacji filmowej. Mamy jednak niespodziankę. Oto mieszkająca w Nowym Domu Ławy bohaterka czeka na dzieci w swoim pokoiku! W trakcie spotkania opowie o swoim niecodziennym-codziennym życiu w dawnym Gdańsku. To inspirujące spotkanie ma na celu pokazać, jak inne były obyczaje i mody a także etykieta rządząca życiem młodych ludzi w XVII wieku w Gdańsku. Poznamy stroje, codzienne narzędzia i zabawki oraz sposoby na spędzanie wolne czasu. Zapraszamy, Panienka z okienka już czeka!

W domu państwa Uphagenów

Państwo Uphagenowie zapraszają najmłodszych do swojego przepięknego domu przy ulicy Długiej. To wyjątkowy zaszczyt, dlatego musimy tu przyjść! Podczas zajęć odkryjemy, jak żyli gdańszczanie w XVIII wieku, a także jakie tajemnice skrywały ich domy… Wspólnie odbędziemy podróż przez kolejne niespotykane pomieszczania, kipiące często fascynującymi motywami dekoracyjnymi i ornamentami, poszukamy ukrytej dziurki od klucza, dowiemy się, czemu szafy miały nogi i czy stare schody bardzo trzeszczą.

Rycerze Króla Artura

Kim był legendarny król Artur i jego rycerze? Jaki ma związek z naszym miastem? Jaki wpływ miały legendy arturiańskie na średniowiecznego rycerza? Kto i jak mógł zostać pasowany oraz jakie były jego obyczaje, stroje i uzbrojenie? Razem ze średniowiecznym wojownikiem udamy się na wyprawę do czasów, gdy Dwór Artusa tętnił życiem, a gdańszczanie zdobywali laury w rycerskich turniejach.

Żeglarskie życie

Te zajęcia poświęcamy codziennemu życiu na morzu w XVIII wieku. Jak wyglądała marynarska codzienność, jak morscy podróżnicy radzili sobie z trudami i niewygodami, na czym polegała różnica między kaprem a piratem i dlaczego morscy rozbójnicy nosili przepaski na oku, skąd wziął się w Gdańsku „Sąd Ostateczny” Memlinga? Na te i wiele innych pytań odpowie lekcja prowadzona przez prawdziwego gdańskiego marynarza i odkrywcę wprost z Dworu Artusa, gdzie podziwiać możemy zabytkową kolekcję modeli żaglowców.

Serdecznie zapraszamy!

Trzy kroki do Muzeum:

1. Zadzwoń do Działu Edukacji. Wybierzemy dogodny termin i dokonamy wstępnej rezerwacji. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, pomożemy Ci wybrać temat lekcji z naszej oferty, tel. +48 514 222 205
  2. Sprawdź pocztę. Otrzymasz formularz zgłoszeniowy. Uzupełnij go i prześlij na adres: edukacja@muzeumgdańsk.pl. Wyślemy Ci potwierdzenie rezerwacji.
  3. Połącz się z nami w aplikacji Microsoft Teams.

Ostatnia aktualizacja : 07.09.2021 12:32
Autor treści : Paula Siwak